Videorozhovor na  téma:

Práce duly jako životní poslání

Videorozhovor na  téma

Práce duly jako životní poslání

Karolína Fakheri Tehrani

Lektorka, dula, aromaterapeutka a průvodkyně
Více informací o Karolíně

Rozhovor Práce duly jako životní poslání

Karolína se stala dulou v roce 2000 a má tak již více než dvacetiletou zkušenost s podporou žen u porodu. V rozhovoru nejen shrnuje, co se za poslední desítky let změnilo, ale také představuje profesi duly a nejčastější metody, které ve své práci využívá. Rozhovor je tak hlubokým ponorem do této profese s přesahem do dalších profesí a celospolečenských souvislostí.

"Kořenem většiny traumat je početí, těhotenství, porod nebo období do jednoho roku věku dítěte. A tak mi přijde zbytečné hasit věci, které můžeme podporou rodiny udělat už na počátku jinak. Přitom dnes víme, že kontinuální péče, kdy je žena podpořena kvalitním porodním týmem má nejlepší výsledky, a to i ekonomicky,” 

Porody ji velmi přitahovaly již od malička, dokonce se rozhodla studovat porodní asistenci v Holandsku. To se nakonec neuskutečnilo a Karolína se stala dulou. Psal se rok 2000, když byla jako doprovod u prvního porodu. Porod chápe jako zásadní životní událost, která nás ovlivňuje po celý život a tato optika zcela ovlivňuje její pohled na zrození dítěte. Celoživotně se proto zasazuje o to, aby se  všechny děti mohly narodit za láskyplných, respektujících a zároveň odborných podmínek."

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Rozhovor si můžete pustit i jako audio na Spotify, Apple podcasts nebo na Českých podcastech.

Více o naší hostce

Karolína Fakheri Tehrani

Lektorka, dula, aromaterapeutka a průvodkyně.
Učí Kompletní předporodní přípravu s Hypnoporodem jemnezrozeni.cz. Vede roční kurz Moudrost ženy, ženské pravidelné kruhy a konzultace v acentrum.eu, více o jejím provázení a kurzech najdete na lunoinspirace.cz.

Proč na porodu záleží?

Karolíny jsme se zeptali, PROČ podle ní na porodu záleží. Podívejte se na její odpověď!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video