Spoluzakladatelka Akademie přirozeného mateřství.

Dominika Kůželová

V Akademii podporuje ženy a jejich rodiny, aby si uvědomili,  jak je důležité se na rodičovství připravit, zvědomit si své vnitřní nastavení a začít už třeba vědomým početím. Pracuje jako Theta Healer, kde je možná hluboká práce na změně přesvědčení. Spolupracuje s Asociací pro porodní domy a centra, z.s. Několik let žila v Brazíli, kde porodila syna.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

„Jsem spoluzakladatelkou Akademie přirozeného mateřství a přeji si, abychom si zde v ČR lépe uvědomili, jak moc okamžik zrození ovlivňuje náš život.

Moje zkušenost mi ukázala, že i když je Brazílie v mnoha ohledech méně rozvinutou zemí než ČR, porodní péče je tam velice dobrá: mohla jsem si svobodně vybrat, zda chci rodit v porodním domě, v porodnici nebo doma. Já si zvolila poslední možnost."

 

„Vybrala jsem si dvoučlenný tým porodních asistentek, což je v Brazílii normální. Měla jsem s nimi smlouvu, že já jako žena-rodička mám plnou zodpovědnost za sebe i dítě. Porodní asistentky jen doporučují a vedou. Přijetí zodpovědnosti je důležitý moment."

„Tamní PA jsou často i psycholožky, dělají masáže. Při porodu bylo špičkové zabezpečení jako na operačním sále. Zásadní pro mě byla taky kontinuální péče, navázání intimního vztahu s PA. Při porodu je pro ženy důležité bezpečí, důvěra. Tento typ péče a porodu je v Brazílii podpořen systémem, návaznou péčí - nebyl tedy problém sehnat rodný list nebo pediatra."

„Když v těhotenství odmítnete nějaké vyšetření u gynekologa, nepřijde žádné pohrdání, ani když viděl, že jsem si vybrala porod doma. Porod doma znamená i variantu B: kam bych jela, kdyby se něco neobvyklého dělo. Bez problému by přijela sanitka, dojezd do mnou vybrané porodnice byl 15minutový. Porodní asistentky bezproblémově spolupracují právě s porodnicemi. Jako cizinka jsem si musela PA platit. Brazilky ale nemusejí."

ZMĚŇME TO SPOLEČNĚ!

Pomozte porodním asistentkám, ať můžou pomáhat ženám užít si mateřství bez zbytečných traumat. Podepište petici a přispějte tak ke změně postavení porodních asistentek v České republice!