Choreograf, tanečník, terapeut a pedagog.

Vlasta Červ

Působí jako choreograf, tanečník, terapeut a pedagog. Spolupracuje jako choreograf a pohybový poradce s množstvím divadel (nejčastěji s Východočeským divadlem Pardubice a Divadlem J. K. Tyla), ale také s různými nezávislými muzikálovými projekty.

Věnuje se hlubinné psychoterapii, tradiční čínské medicíně a přechodovým rituálům.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

„Jsem otec 4 dětí, pedagog a choreograf. Pracuji jako psychoterapeut a věnuji se hlubinné psychologii.

Narážím se svými klienty na komplikace a problémy, které souvisejí s prenatálními stavy a s natálními stavy, tedy se situacemi kolem porodu. To jsou chvíle, které pokládají základy pro další lidskou existenci."

 

„Zásadní pro porod je prostředí. A většina z nás, co jsme se narodili v Čechách, jsme se nenarodili do podmínek plných bezpečí a důvěry. Jako otec 4 dětí mám i svou zkušenost. Tři děti se narodily v porodnicích, kde byl člověk najednou sám proti mašinérii celé instituce. Vždycky mi chyběla podpora zkušeného staršího člověka, který poskytne podporu a který zná prostředí.

Někdo, kdo by byl na místě hlavně lidsky."

„A takovou oporu pro mě u porodu čtvrté dcery představovala porodní asistentka. Ten klid a bezpečí jsou u porodu úžasné kvality, které jako společnost vůbec nedoceňujeme. Když se dítě narodí v klidu, nese si ten klid do celého života. Z mého hlediska terapeuta je to primární a zásadní. Je to přechodový rituál, kdy se život dostane z vnitřního do vnějšího světa."

„Mám tři dcery a pro ně si přeju, aby měly přirozený přístup k porodní asistentce. Doufám, že ČR odstraní legislativní bariéry a umožní všem miminkům narodit se do klidného prostředí. Klidný a šťastný člověk se musí klidně a šťastně narodit."

ZMĚŇME TO SPOLEČNĚ!

Pomozte porodním asistentkám, ať můžou pomáhat ženám užít si mateřství bez zbytečných traumat. Podepište petici a přispějte tak ke změně postavení porodních asistentek v České republice!