herečka

Tereza Rumlová

Herečka, vystudovala Pražskou konzervatoř pod vedením Jany Preissové a Jaroslava Satoranského. Během studia hostovala v Jihočeském divadle a A studiu Rubín. V současnosti hostuje v Městském divadle Mladá Boleslav a jejím divadelním domovem je Kašpar.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

„Jsem matka tří úžasných dětí. Když jsem u prvního dítěte hledala místo pro porod, řekla jsem kamarádce své požadavky  a představy a ona mi rovnou dala číslo na porodní asistentku Ivanu.

Ta o mě pečovala a pochopila jsem, jak obrovská je pomoc zkušené ženy. Ivana byla se mnou při porodu ale i po něm. Šla jsem za Ivanou i podruhé a potřetí."

 

„Ex post si pamatuji hlavně vděčnost za to, že porodní asistentka přišla k porodu, byla stranou a jen naslouchala."

„Vždy vystihla okamžik, kdy se měla zvednout a v tu chvíli se mé děti narodily. Všechny moje porody skončily dobře. Ráda bych tyhle moudré zkušené průvodkyně podpořila."

„Porod je hranice mezi životem a smrtí a to, že u něj je někdo, komu věříte, je velice důležité. Moc bych tuhle možnost přála všem ženám, vím, že ji teď všechny nemají."

ZMĚŇME TO SPOLEČNĚ!

Pomozte porodním asistentkám, ať můžou pomáhat ženám užít si mateřství bez zbytečných traumat. Podepište petici a přispějte tak ke změně postavení porodních asistentek v České republice!