celostní fyzioterapeut

Lukáš Chvátal

Zbavuji lidi fyzických bolestí, ale hlavně je vedu k jejich 100% fyzickému potenciálu. Dále dělám lidem průvodce u přechodu na barefoot obuv. Využívám východní nauky taiki, jógy, akupresury a všeho co mým klientům pomůže zbavit se jejich potíží, ale hlavně si užívat života!

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

„Věnuji se celostní fyzioterapii. Když jsme se ženou rozhodovali, jak se narodí naše dítě, bylo mi řečeno, že o tomto musejí rozhodovat ženy.

Proto jsem stál spíše stranou, ale chtěl jsem, aby byla u porodu přítomna nějaká zkušená žena. Proto byla porodní asistentka jasná volba."

 

„Když jsme jí vybírali, museli jsme být oba se ženou v souladu, vybírali jsme z více možností. Je to člověk, na kterého se chci spolehnout a jemu důvěřovat. Já jsem ten, kdo drží ten prostor a má jej opečovat, proto potřebuji vědět, že na ženu a průběh porodu dohlídne zkušený zdravotník a profesionál. Už před porodem jsme se s PA xkrát viděli, věděli jsme, že je vše v těhotenství v pořádku."

„Porodní asistentka zná celý vývoj těhotenství. Umí zašít porodní zranění i ukázat, jak manipulovat s miminkem atd. Když se porod rozběhl, zavolali jsme si a ona pak i s dulou přijela. Dula převzala roli masérky a já se mohl starat o jiné aspekty. Obrovský vjem byla důvěra, že to žena zvládne."

„Naše PA jen klidně seděla, představoval jsem si, že vše bude divočejší. Po porodu přišla 2. i 3. den, s papíry, na nic nezapomněla. Rozhodně přeju všem ženám v ČR, ať můžou prožít takovou péči před porodem, při porodu i po něm."

ZMĚŇME TO SPOLEČNĚ!

Pomozte porodním asistentkám, ať můžou pomáhat ženám užít si mateřství bez zbytečných traumat. Podepište petici a přispějte tak ke změně postavení porodních asistentek v České republice!