Fundraiserka UNIPA

Adéla Holeček

Vystudovala divadelní, filmová a mediální studia. Pracovala v ostravském divadle nebo jako instruktorka lyžování v Tyrolsku. Coby matka tří dcer pronikla do problematiky postavení porodních asistentek u nás a v zahraničí. Od roku 2020 je fundraiserkou Unie porodních asistentek.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

"Mým úkolem je kromě fundraisigu pro UNIPA taky ukázat, jak důležité pro společnost PA jsou. Mně osobně PA ukázaly, kde leží moje zodpovědnost za sebe, svůj porod, dítě a že porodní asistence přináší svobodu a kompetence mně i celé rodině. PA dává všem pocit bezpečí, díky odbornosti a respektu, s níž pracuje." 

„První dítě jsem porodila v zahraničí a po návratu do ČR jsem zjistila, jak nedostatková tu je péče porodních asistentek. Díky své zvědavosti a urputnosti jsem v dalších těhotenstvích hledala informace. Pak jsem byla dokonce přizvána do týmu UNIPA."

„Porodní asistence se studuje tři roky a studentek je dost. Ale kvůli bariérám je PA nakonec tristně málo. Každá žena si zaslouží zažít, co PA může celé rodině v rámci kontinuální péče přinést: kompetence, spříznění, bezpečí, zodpovědnost – tedy to, co často porodníci předat neumějí. "

Přála bych si, aby ženy o výhodách kontinuální péče věděly a nebály se jí využít, i když jsou již péči porodníka. Pro změnu je nutný tlak odspoda. Pak dojde i k uvolnění legislativy. .

Je nutné abychom se ozývali a psali pojišťovnám. PA potřebují respekt od celé společnosti. Jsem přesvědčená, že naše společnost bude právě taková, jak se rodíme a jak umíráme.

ZMĚŇME TO SPOLEČNĚ!

Pomozte porodním asistentkám, ať můžou pomáhat ženám užít si mateřství bez zbytečných traumat. Podepište petici a přispějte tak ke změně postavení porodních asistentek v České republice!