Porodní asistentka

Kateřina Hrubá

Porodní asistentka působící  především v komunitní péči v Ústeckém a Karlovarském kraji.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

„Jsem porodní asistentka, pocházím z Mostu a nyní žiju u Chebu, kde pracuji v komunitě.V Ústeckém a Karlovarském kraji je situace velmi rozdílná.

Na západě Čech jsou ženy zvyklé rodit bez porodní asistentky, zatímco v Ústeckém kraji jsem v rámci porodního centra Tara spolupracovala s mnohými jinými PA a pečovala o ženy během celého těhotenství i po něm."

 

Na “divokém západě” se ženy ozývají spíše až ke konci těhotenství, neznají benefity kontinuální péče. Já ale potřebuji ženu z těhotenství znát, abych pracovala komplexně."

"

„Jsem ve spojení se zdejšími dulami, které v kraji působí již dlouho, ale žádná komunitní PA tu nebyla. Rodiny nevědí, co porodní asistentka dokáže poskytnout.S dulami se proto snažíme šířit i osvětu o péči komunitní PA, duly předávají rodinám můj kontakt."

„Dostala jsem externí smlouvu v chebské porodnici. Výhodou téhle nemocnice bylo to, že i když ženy neměly fyziologické těhotenství, mohly zažít respektující porod s péčí. Ale porodnictví je multioborová péče a názory na postupy se liší, proto jsem se s chebskou porodnicí nakonec rozloučila."

ZMĚŇME TO SPOLEČNĚ!

Pomozte porodním asistentkám, ať můžou pomáhat ženám užít si mateřství bez zbytečných traumat. Podepište petici a přispějte tak ke změně postavení porodních asistentek v České republice!