Gynekoložka

Monika Džundová

Pracuje jako gynekoložka v Praze. Po ukončení Jesseniovy lékařské fakulty v Martině na Slovensku začala v roce 2016 pracovat jako lékařka na Gynekologicko-porodnické klinice ve Fakultní nemocnici Bulovka, později i jako ambulantní gynekoložka ve dvou soukromých ambulancích v Praze. V současnosti je na rodičovské dovolené.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Po dokončení medicíny jsem nastoupila na kliniku, kde mě o fyziologickém porodu porodní asistentky naučily hrozně moc. myslela jsem si jak jsem empatická.

Až když jsem otěhotněla a porodila své dítě, zjistila jsem, že žena potřebuje při porodu úplně jinou pomoc, než jaká je běžná na porodním sále."

„K mému porodu přijela mnou zvolená porodní asistentka, byla to podpora, jistota i záchrana kojení. Ujistila mě v tom, že já sama jsem to nejlepší pro mé vlastní dítě. Jde hlavně o čas, který PA může ženě věnovat. Ona se soustředí jen na tu danou ženu, má na ni čas, přijde za ní domů."

„S PA jsem zůstala v kontaktu i po odchodu domů a to bylo zásadní. Jiná profese by tento typ profese nedokázala naplnit. Cítila jsem, jak v šestinedělí jakákoli péče chybí, kdy najednou všechna péče směřuje k miminku."

„Pro mě osobně byla zásadnější péče po porodu. Po vlastním porodu už na porodní asistentky nekoukám jen jako gynekoložka, která si jich vždy vážila. Koukám na ně jako máma, která je za pomoc PA velice vděčná."

ZMĚŇME TO SPOLEČNĚ!

Pomozte porodním asistentkám, ať můžou pomáhat ženám užít si mateřství bez zbytečných traumat. Podepište petici a přispějte tak ke změně postavení porodních asistentek v České republice!